Dovolená, na kterou se nezapomíná

pátek 19. červen 2009 12:30

Chystáte se na dovolenou? Celý rok šetříte korunku ke korunce, aby jste si potom mohli na týden dopřát klidu, pohody a odpočinku. Tak vyražte s cestovní kanceláří Beck Reisen, s. r. o. a zažijete něco, co jen tak nezažijete. Stav naprostého zoufalství, nepochopitelnosti a konečného uvolnění při pohledu na uklizený pokoj s ustlanou postelí.

Zakoupili jsme si zájezd do Itálie do slunného přímořského letoviska Lignano. Asi čtrnáct dní před odjezdem nám přišel průvodní dopis, který nás potěšil i tím, že nás autobus nabere přímo u nás ve Vejprnicích. Stalo se tak...

 

1. den

Po osmé hodině raní jsme si skutečně sedli do autobusu a řidič uskladnil naše kufry do zavazadlového prostoru. Vyrazili jsme směrem k Plzni, kde jsme nabrali zbytek cestujících. Valná většina z nich byla staršího věku. Do Itálie jsme mířili přes České Budějovice a Rakousko, kde jsme také strávili první noc. Cestou jsme počítali tunely přes Alpy a užívali si krajiny za oknem. Dorazili jsme do Korutan, kde jsme přespali. Pan řidič nám oznámil, že neví, kde budeme spát a ani večeřet. Po hodině stání a bloudění mu telefonicky oznámil delegát místo večeře. Usměvavý, drzý a namyšlený delegát nám ještě v autobusu řekl, co nás čeká. K večeři hranolky a čevabčiče s úžasnou rakouskou kapelkou, která nám zahraje i k tanci. Potom odjezd do hotelu a druhý den několikahodinová předváděcí akce společnosti Beck International v odlehlé malé vesnici. Ještě jsme byli upozorněni na možnost zakoupení balíčku tří fakultativních zájezdů do Verony, Terstu a Grada a do Benátek za bezkonkurenční cenu 99 eur pro jednu osobu. No, neberte to, když je to tak výhodný. No, nevzali jsme to. Navečeřeli jsme se vztekem a nechutí a odebrali se do autobusu, aniž by řidič věděl, kam pojede dál. Další delegát konečně zařídil ubytování na první noc. Hotel jsme hledali hodinu. Stále jsme někde couvali a otáčeli se. Aby jsme se ubytovali v hotelu, který sídlí 500 metrů od té restaurace.

 

2. den

 

Je 7:30 a začíná snídaně. Vše probíhá v naprostém pořádku, dokud nás všechny nenahnali i s kufry do autobusu, který  nás odvezl do nějaké zapadlé vesnice u hranic se Slovinskem na již zmíněnou předváděcí akci. Ta trvala od 8.15 do cca 15.00. Nemuseli jste se zúčastnit, ale také jste neměli kam zmizet. Asi čtvrtina dovolenkářů si chtěla zakoupit zájezdový balíček a několik lidí chtělo jet jen někam. Samozřejmě, že nešlo ty výlety rozkouskovat, a až po dlouhém přemlouvání a dojednávání se firma uvolila. Verona za 40 eur, Terst a Grado též za 40 eur a Benátky za 60 eur. Cena je vždy jen pro jednu osobu. Pár lidí to odkývalo a po dvou hodinách firma začala nabízet bezkonkurenční nádobí, parní čističe, normální vysavače, deky z pravé ovčí vlny, varné desky a nože z ušlechtilé oceli. Proč ze sebe neudělat hlupáky a nepodlehnout? My jsme naštěstí nepodlehli a občas jsme si zašli oddechnout mimo tu místnost, kde se předváděčka konala. Najednou bylo 13.00 a v půl druhé se začal vydávat oběd. Hranolky a vepřový řízek. Pití šlo na náš účet. Předváděči začali ještě nabízet zájezdy do dalších koutů světa a našli se i tací, kteří podepsali další cestovní smlouvy na příští rok. Nastal konečně odjezd a my vyrazili do vytoužené Itálie. Už v Itálii se řidič dozvěděl, že nejedeme do Lignana ale do Lido di Jesolo, kde nás jako omluva čeká o hvězdičku lepší hotel. Dorazili jsme na místo. Hotel stojí na hlavní třídě města. Jiná delegátka nás zavedla do hotelu, kam jsme se všichni nacpali i s kufry, aby nám oznámila, že zde ubytování nebudeme, ale  přejdeme si do vedlejšího hotelu. Dobře a to už bylo kolem 20.00. Rozdali nám klíče a zavedli do plesnivých, zapáchajících pokojů s neexistující sprchou a rozpadající se toaletou. Nastala vzpoura. Vrálili jsme klíče a odešli do autobusu. Hlavní třída se změnila v pěší zónu a autobus musel odjet jinam. Delegátka sehnala jiného delegáta. Ten za námi přijel na odlehlé parkoviště a nabídl nám ubytování v Lignanu v campingu, kam jsme úspěšně dorazili kolem 23.00. Bungalov nás příjemně překvapil. Možná jsme v něm byli i prvními obyvateli. Kuchyňská linka, čistá postel, nový sprchový kout a 300 metrů od moře. Máme kde přespat...jóóó.

 

3. a 4. den

Oba dva dny jsme si opravdu užívali jako na normální dovolené. Sluníčko, moře, fotografování, utrácení eur, procházení se po letovisku a i domluva němčinou nebo angličtinou nám šla celkem bez problémů. Opálili jsme se a prožívali jsme dny volna, tak jak jsme chtěli. Pohoda, klídek a tabáček.

 

5. den

Bylo to v pondělí a my na vlastní pěst vyrazili do Benátek italskou dopravou. Předem jsme si zjistili odjezdy vlaků i autobusů. V městečku jsme našli i zastávku busu, který nás odvezl do města Latisana, kde jsme hodinu čekali na vlak do Benátek. Bez nejmenších problémů jsme se přepravili tam i zpátky. V pořádku jsme si koupili jízdenky a v 10.30 jsme dojeli do Benátek, kde jsme strávili celý zbytek dne. Svezli jsme se vodním autobusem k náměstí sv. Marka a zpátky jsme se pomalu vraceli zpátky k vlakovému nádraží. Viděli jsme všechno, co jsme chtěli. Dohromady jsme dali za cestovné něco málo kolem 40 eur. Jsme prostě pár šikovných lidí.  

 

6. den

Proflákali jsme ho stejně jako třetí a čtvrtý den. Sbalili jsme naše dva kufry, nasbírali jsme mušličky a do láhve jsme si nasypali pouštní písek. Větší část dne jsme i prospali :-)

 

7. den

Po snídani jsme odjeli domů. Tentokrát jsme jeli z Itálie přes Rakousko a i Německo, protože jsme chtěli přejet hranice přes Rozvadov. Domů jsme dorazili kolem 19.30. Cesta i s přestávkami trvala kolem desíti hodin.

 

 

Tak takovou jsme měli dovolenou my. Za 16 000,- pro dvě osoby.  Proč ne, když na to máme... Samozřejmě, že jsme sepsali hromadnou stížnost, ale jestli nám to k něčemu bude, to je otázka. Peníze nám stejně nevrátí.

Přeji vám krásnou dovolenou bez problémů a obav z nečekaných komplikací 

 

 

Veronika Volfová

Poslední články autora

Veronika Volfová

Veronika Volfová

Budu psát zejména fejetony a reportáže ze sociální oblasti, ale i ze všech oblastí mezilidských vztahů.

Mé jméno je Veronika Volfová a žiji nedaleko Plzně. Ráda se zabývám lidskými vztahy ze všech stran a baví mě žurnalistika a můj přítel.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Michael Hoeye/V písku času
  • Jaroslav Foglar
  • Markéta Dočekalová/Tvůrčí psaní pro každého

Co právě poslouchám

  • Alanis Morissette

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky