Koncert ke Světovému dni zraku

pondělí 12. říjen 2009 08:40

aneb co dokáží nevidomí

Dne 2. října 2009 se konal IV. slavnostní koncert Plzeňské filharmonie v Měšťanské besedě v Plzni u příležitosti Světového dne zraku. Koncert pořádal Lions Club Plzeň Bohemia pod záštitou JUDr. Marcely Krejsové, 1. náměstkyně primátora města Plzně, a guvernéra Districtu Juraje Schwarze. Několik našich členů ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých za Plzeň - jih bylo přítomno a jeden z nich i oceněn.  

 

V úvodu koncertu zazněl Tmavomodrý svět od Jaroslava Ježka. Potom náš sluch potěšila předehra k opeře Netopýr – Fledermaus Ouverture od Johanna Strausse mladšího. Poté nám zapělo trio MAKABARA ve složení Marie Vostatková, Kateřina Uličná a Barbora Janová tři písně. Následoval nádherný koncert pro klarinet a orchestr od Karola Kurpiński se sólem nevidomého klarinetisty Milana Arnera. Po dvacetiminutové přestávce se předávalo ocenění Lions Club Bohemia Plzeň panu Milanovi Arnerovi, panu Jiřímu Švábovi a slečně PhDr. Lindě Ambrožové. Koncert zakončila Plzeňská filharmonie Symfonií 8 – G dur, op. 88 od Antonína Dvořáka. Akci moderoval Jiří Hlobil a Plzeňskou filharmonii dirigoval Debashish Chaudhuri.

 

Z naší organizace byl oceněn pan Jiří Švábek. Finanční ocenění získal především za své působení mezi mladými sportovci se zrakovým postižením. Pan Jiří Švábek je úplně nevidomý. Živí se masérstvím, které ho stále baví a má již několik desítek spokojených a vděčných klientů. Vedle své práce vede oddíl zrakově postižených sportovců, který v roce 1979 založil a stále se aktivně účastní sportovních soutěží. Oddíl provozuje goalball, simulovanou střelbu, turistiku, plavání a bowling. Cestu životem mu usnadňuje jeho žena Alžběta Švábková (naše předsedkyně) a jeho vodící pes RONY.

 

Veronika Volfová

Poslední články autora

Veronika Volfová

Veronika Volfová

Budu psát zejména fejetony a reportáže ze sociální oblasti, ale i ze všech oblastí mezilidských vztahů.

Mé jméno je Veronika Volfová a žiji nedaleko Plzně. Ráda se zabývám lidskými vztahy ze všech stran a baví mě žurnalistika a můj přítel.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Michael Hoeye/V písku času
  • Jaroslav Foglar
  • Markéta Dočekalová/Tvůrčí psaní pro každého

Co právě poslouchám

  • Alanis Morissette

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky